Tallinna läänepoolse möödasõidu toetusrühm

Uue teelõiguga seotud arutelu

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • Author
  Postitused
 • #379
  Ken Kaljas
  Participant

  Veel ehitamata teelõik Veskimöldre Kodukeskuse (Instituudi ringristmik) – Harku eritasandiline ristmik Paldiski mnt. seotud teemad.

  Nt Laagri (Veskimöldre) eritasandiline ristmik (olemasoleva ringristmiku asemele) ja Kotka kergliiklustunnel Instituudi teel ja rohekoridor metsloomadele lääne – ida suunal.

  • This topic was modified 2 years, 7 months ago by Ken Kaljas.
  #383
  Ken Kaljas
  Participant

  Riigihanke nimetus: Riigitee 8 Tallinn−Paldiski km 11,0-14,0 Tähetorni−Harku lõigu ja Harku eritasandilise ristmiku põhiprojekti koostamine

  Infot on selle projektiga palju. Pilvest saab info alla laadida ja tutvuda materjalidega. Tehniline kirjeldus koos lisadega on leitav: https://pilv.mkm.ee/s/GMGhRaHAAXoctVH

  Lühidalt ja kokkuvõttes. Kuigi jutt on Harku ristmikust, siis seal sees on tee osa, mis puudutab ka meie tee lõiku. Projekteeritakse ja ehitatakse välja uus tee nn Harku aleviku möödasõit. Analoogne lahendus siis Laagri möödasõidule. Tee saab alguse Harku uuest ristmikust ja ehitatakse kokku Instituudi teega uue Kotka ringristmikuga. Nn Kotka lõigus kattub uue tee koridor olemasoleva Instituudi teega.

  Alustatakse küll I etapis 1+1 tee-ehitusega (Koidu ringristmik Instituudi teel – Harku liiklussõlm) aga ehitamisel arvestatakse 2+2 vajadusega. Ühtegi kergliiklussilda ei ole hetkel ette nähtud sellele lõigule! On ainult (kergliiklus)tunnelid. Loomadele on ette nähtud leevendus meetmed aga mitte ökoduktid.

  Projekti käigus saab ka üle vaadatud Laagri viadukt (Veskimöldre Kodukeskuse juures olev ringristmik), mis on planeeritud ehitada üle JUTA. Möödasõit (põhja – lõuna suunaline transiitliiklus) on viidud süvendisse (olemasolevast tee kõrgusest viidud madalamale) ning kohalikule autoliiklusele mõeldud viadukt (lääne – ida suunaline) tõstetud selle kohale.

  • This reply was modified 2 years, 7 months ago by Ken Kaljas.
  #386
  Ken Kaljas
  Participant

  Paldiski maantee harku sõlme hakkab projekteerima Roadplan OÜ
  https://riigihanked.riik.ee/rhr-web/#/procurement/3331836/contracts

  #389
  Ken Kaljas
  Participant
  #390
  Ken Kaljas
  Participant

  Kiri Transpordiametile ja Saue vallale

  Tallinn-Paldiski maantee Harku sõlme ja Tallinna läänepoolsest ringtee (Juuliku-Tabasalu maantee) projektist

  Käesoleval kevadel seoses Saue valla üldplaneeringu menetlusega korraldatud Juuliku-Tabasalu maantee eskiisprojekti tutvustuse järgselt oleme Saue vallas Alliku külas koondunud Tallinna läänepoolse ringtee (Juuliku-Tabasalu tee, Laagri-harku maantee) projekti tugigrupiks, et aidata kaasa projekti võimalikult soodsale arengule.
  Meile teadaolevalt on sõlmitud projekteerimisleping Tallinn-Paldiski maantee Tähetorni-Hüüru lõigu projekteerimiseks, mille koosseisus lahendatakse ka Harku liiklussõlm koos Laagri suunalise uue ühendustee lõiguga ning eesmärk on sõlm koos ühendusega välja ehitada. Projekt puudutab väga otseselt Alliku küla elanikke, mistõttu soovime, et meid kaasatakse projekti võimalikult varajases faasis sisulistesse aruteludesse.
  Kuivõrd projekteerimisleping on sõlmitud, palume teavet projekteerimise ajakava ning planeeritavate avalike menetluste osas.
  Oleme loonud projekti teemalise infovahetuse jaoks avaliku grupi kogukonna lehel https://sauekas.ee/grupid/tallinnalaanering/

  Avatud koostööd soovides, MTÜ Sauekas

  #396
  Ken Kaljas
  Participant

  Vanamänniku Ärikeskus https://laagrikeskus.ee/et

Viewing 6 posts - 1 through 6 (of 6 total)
 • You must be logged in to reply to this topic.
Tööribale